ČlaniTekmeLokalni derbi odločil odličen 1. polčas Velike Nedelje

26. marca, 2023

ROKOMET, 1. B liga, 20. krog:

VELIKA NEDELJA – MOŠKANJCI-GORIŠNICA 34 : 23 (17 : 11)

1. Nedelja: Firšt Šeruga (9 obramb), Mesarec (2 obrambi), Prejac; Zorec 1, Kosi 2, Notersberg 2, Pandev 7, Kovačec 2, Sovič 3, Borko 4 (1), Mlač Černe 10 (1), Niedorfer 3.

Trenerja: Davorin Kovačec in Uroš Krstič

1. Gorišnica: Ranfl (2 obrambi), Kroflič (4 obrambe), N. Trunk (1 obramba); Tement 2, Šandor 7 (3), Bedrač, Ozmec 3, Belšak, Venta 1, Zupanič 1, Geč 1, Hrupič 4, Lorenčič 1, Bedrač, Žnidarič 3 (2), G. Trunk.

Trener: Ivan Hrupič

Sedemmetrovke: V. Nedelja 2/2; M. Gorišnica 6/5

Izključitve: V. Nedelja 14; M. Gorišnica 10 minut

Igralec tekme: Jan Mlač Černe (Velika Nedelja)

Sosedski derbi je v Športno dvorano pri Veliki Nedelji privabil okrog 500 gledalcev, ki so na koncu videli zanesljivo zmago gostiteljev (34 : 23). Do. 7. minute je rezultat še bil izenačen (4 : 4), nato pa so počasi na igrišču zavladali rokometaši Velike Nedelje. Slednji so prikazali odlično igro v obrambi in prisilili nasprotnika v številne tehnične napake. Gostje so težko prihajali do zaključnih metov, če pa so do slednjega le prišli pa jim je zadetek preprečil razpoloženi domači vratar Žan Firšt Šeruga. Skoraj vsaka napaka sosedov iz Gorišnice je bila kaznovana z lahkim golom iz protinapada. V 25. minuti je prednost Velike Nedelje narasla že na +8 (16 : 8), ob tem rezultatu je Žiga Borko imel izjemno priložnost, da Veliko Nedeljo povede celo do + 9. Zares odličnih petindvajset minut Velike Nedelje. Nekoliko slabši zaključek 1. polčasa gostiteljev so gostje izkoristili z delnim izidom 3 : 1 in sledila je omilitev zaostanka na – 6 (17 : 11). Navijači Gorišnice so pred začetkom 2. polčasa še verjeli v preobrat, vendar je Velika Nedelja tudi v 2. polčasu bila na visokem nivoju in v 45. minuti je prvič prednost Zelenih narasla na + 10 (26 : 16). Do konca brez večjih pretresov na terenu in na koncu zanesljiva zmaga domačih, ki so zaigrali brez pomembnega moža Žana Toplaka. Pri domačih so se vsi igralci vpisali med strelce, tudi vratarja Firšt Šeruga in Ian Mesarec sta zbrala obrambe, žal je brez obrambe edino ostal Žan Prejac. To je bila deseta prvenstvena zmaga Velike Nedelje kot novinke v 1. B ligi. Z 21 osvojenimi točkami ekipa Velike Nedelje zaseda 8. mesto, ob zaostali domači tekmi z Izolo. V 21. krogu je na sporedu gostovanje v Škofljici, nato pa domača tekma proti Sevnici, ki bo odigrana v sredo, 12. aprila 2023, ob 19.30 uri v Športni dvorani pri Veliki Nedelji.

Copyright © 2021 RK Velika Nedelja | Izdelava Studio Alfa.