ČlaniTekmeVelika Nedelja rutinirano čez Logatec

29. aprila, 2021

ROKOMET, 2. DRL, 3. krog:

KRONOS – VELIKA NEDELJA 29 : 36 (9 : 15)
Velika Nedelja: Firšt Šeruga (9 obramb – 1x 7m); Voljč 7, Lukman 6 (2), Borko 5 (1), Toplak 4, Munda 4, Kovačec 3 (1), Sovič 3, Bombek 2, Zorec 1, Kosi 1, Fergola, Torič. Trenerja: Uroš Krstič in Davorin Kovačec
Sedemmetrovke: Kronos 5/3; Velika Nedelja 7/4.
Izključitve: Kronos 10; Velika Nedelja 6 minut.
Igralec tekme: Žan Toplak (Velika Nedelja).

Velika Nedelja je po več kot sedmih mesecih in pol odigrala tekmo državnega prvenstva v 2. DRL. Po Ptuju (23 : 28) je gostom iz Prlekije še drugič uspelo zmagati na gostovanju. Domačinom je uspelo voditi le enkrat (1 : 0), ves preostali del tekme so vodili gostje. V 1. polčasu je Kronos skoraj več kot dve tretjini polčasa bil v napadu, na drugi strani so Zeleni po uspešni igri v obrambi nasprotnikove napake kaznovali z lahkimi goli iz protinapadov:” V 1. polčasu smo lahko zadovoljni z igro v obrambi, saj smo prejeli le devet zadetkov. Roko na srce sta še vsaj dva, če ne celo trije zadetki padli po nepotrebnem. Tudi v napadu smo včasih želeli prehitro zaključiti, saj bi s podajo ali dvema več lahko prihajali v še lepše in s tem tudi uspešnejše zaključke,” je prvi del tekme pokomentiral Luka Voljč, strelec treh golov v 1. polčasu. V nadaljevanju tekme so Nedeljčani v 35. minuti povedli za osem zadetkov (12 : 20) in praktično odločili vprašanje zmagovalca. V zadnjih deset minut tekme so gostje vstopili s sedmimi goli prednosti (22 : 29) in prednost sedmih zadetkov obdržali do konca. Izid 2. polčasa je bil 21 : 20 v prid Velike Nedelje:” Z igro v 2. polčasu ne moremo biti zadovoljni. Predvsem v obrambi nismo odigrali kot znamo. Bolj kot rokometu je to bilo podobno košarki in na igri v obrambi bomo morali še veliko trenirati. Ker igramo na dveh frontah (mladinska liga in 2 .DRL liga) in ker nas v prihodnosti čaka veliko število tekem, smo tokrat kar se da hitro spočili glavne nosilce igre. Tako so priložnost za igro dobili vsi igralci, ki so si z marljivim obiskom treningov to tudi zaslužili,” je po tekmi povedal pomočnik trenerja Davorin Kovačec. V četrtek 6. maja bo ekipa pri Veliki Nedelji odigrala prvo domačo tekmo v letošnjem prvenstvu:” V goste nam prihaja Grča iz Kočevja. Nasprotnika ne poznamo, a bomo poskušali dobiti kakšno pomembno informacijo, ki bi nam lahko pomagala na poti k novi zmagi. Zagotovo smo v vlogi favorita, a bo to potrebno dokazati tudi na parketu,” je še nekaj besed o naslednjem nasprotniku spregovoril Kovačec.

Copyright © 2021 RK Velika Nedelja | Izdelava Studio Alfa.