ČlaniSplošnoTekmeVelika Nedelja dobila drugoligaški derbi

16. novembra, 2021

VELIKA NEDELJA – AJDOVŠČINA 26 : 23 (9 : 11)

V. Nedelja: D. Kovačec (12 obramb); Zorec, Kosi, Munda 2, Pungartnik 9 (2), Kovačec 4, Kralj, Toplak 1, Torič, Sovič 3, Borko 4 (2), Savković 1, Niedorfer 2. Trener: Uroš Krstič

Sedemmetrovke: V. Nedelja 6/5; Ajdovščina 3/2.

Izključitve: V. Nedelja 10; Ajdovščina 16 minut.

Igralec tekme: Davorin Kovačec (V. Nedelja).

Pri Veliki Nedelji je potekal drugoligaški derbi dveh vodečih in še neporaženih ekip. Gostitelji so pred tekmo ostali brez obeh vratarjev Žana Firšta Šeruge in Iana Mesarca. Tako je v gol vskočil 49 – letni veteran Davorin Kovačec, ki pa se je na koncu prelevil v junaka tekma:«Za našo mlado ekipo je to izjemna zmaga, ki smo si jo glede na prikazano predvsem v 2. polčasu zaslužili. V 1. polčasu nam ni uspevalo prav nič, na srečo smo znova zelo dobro odigrali v obrambi in nasprotnik je na odmor odšel z le dvema zadetkoma prednosti,” je 1. polčas pokomentiral vratar Kovačec. V prvem delu tekme so gostje bili boljši nasprotnik in v 22. minuti so celo povedli s štirimi zadetki prednosti (6 : 10), a je borbenim domačinom do odmora uspelo prepoloviti zaostanek (9 : 11):” K Veliki Nedelji smo prišli v želji po zmagi in odigrali zelo dober 1. polčas. Na koncu smo na kratek premor odšli z le dvema zadetkoma prednosti in tu mislim, da smo zapravili zmago. naša prednost bi morala biti vsaj štiri do pet zadetkov,” je 1. polčas pri gostih pokomentiral Dimitrij Mičovič, ki je do odmora dosegel štiri zadetke in povzročal največ preglavic obrambi domačih. Na srečo Velike Nedelje je gostujoči trener v 2. polčasu pozabil na Mičoviča in gostitelji so po zaslugi fanatične igre v obrambi pričeli prevzemati oblast na igrišču. Po zaostanku s tremi goli (11 : 14) je Zelenim uspel delni izid s kar 7 : 0 (18 : 14 v 43. minuti). Mlada ekipa Velike Nedelje se je povsem razletela po igrišču in s svojo predstavo dvignila dvorano na noge. V 56. minuti je Aljoša Munda poskrbel za najvišjo prednost svoje ekipe na tekmi (25 : 19) in lahko se je začelo veselje ob pomembni zmagi:” To je naša šesta zaporedna zmaga, ki nas je še kako razveselila in nas zasidrala na vrhu drugoligaške lestvice. Prvi del smo zaigrali v krču, a se med odmorom dogovorili, da je potrebno ohraniti mirno glavo in da s strpno igro počasi prevzamemo niti igre v svoje roke. Uspel nam je celo delni izid 19 : 9 (6 : 10 – 25 : 19) in pohvalil bi fante za igro v obrambi. Še vedno imamo veliko rezerv in mlada ekipa še lahko napreduje. Zahvala tudi naši publiki, ki je bila glasna in spomnila na stare čase, ko je dvorana pri Veliki nedelji pokala po šivih. Zdaj je pred nami gostovanje na Ptuju, sosedski derbi in prav na teh sosedskih derbijih je možno vse mogoče. K Dravi odhajamo maksimalno motivirani in v želji po sedmi zaporedni zmagi,” je še zaključil Žan Toplak, ki se je po poškodbi vrnil v ekipo in dal pomemben delež pri zmagi nad Ajdovščino. V taboru domačih veselje, v taboru gostov, ki so računali na zmago pa razočaranje. To je bila tretja zaporedna zmaga Velike Nedelje nad Ajdovci, ki še naprej ostaja glavni favorit za napredovanje v 1. B ligo. Velika Nedelja v soboto 20. novembra ob 16.30 uri gostuje na Ptuju pri Dravi.

Copyright © 2021 RK Velika Nedelja | Izdelava Studio Alfa.