VELIKA NEDELJA – CERKLJE RADOVLJICA 20 : 27 (11 : 11)

Velika Nedelja: Firšt Šeruga, Kovačec; Zorec, Kosi, Borko, Munda 3, Lorenčič 2, Kovačec, Bombek 2, Voljč 5, Toplak, Torič, Sovič 1, Lukman 5, Cvetko 1 (1), Fergola 1. Trener: Uroš Krstič

Sedememtrovke: Velika Nedelja 2/1; Cerklje Radovljica -.

Izključitve: Velika Nedelja 8; Cerklje Radovljica 16 minut.

Za obe ekipi je to bila tekma za biti ali ne biti. Enostavno sta za napredovanje v 1. B ligo obe ekipi morali nujno zmagati. Na koncu so gostje iz Gorenjske bili tisti, ki so bili srečnejši,, uspešnejši, čeprav končen rezultat sploh ni realno stanje dogajanj na igrišču. Zeleni iz Velike Nedelje so odlično pričeli tekmo in po zaslugi čvrste obrambe v štirih primerih vodili tudi za tri zadetke (7 : 4, 8 : 5, 9 : 6, 10 : 7 v 22. minuti). Bilo je še kar nekaj priložnosti za višjo prednost, žal jih gostitelji niso izkoristili. Zaključek 1. polčasa so domačini odigrali zelo slabo. Nekaj zapravljenih zicerjev in nekaj tehničnih napak v napadu so gostom omogočili lahke zadetke iz protinapadov in sledil je delni izid 4 : 0 v prid gostov (10 : 11). Kar osem minut se ni zatresla mreža gola Cerkelj Radovljice. V 2. polčas so tudi bolje krenili Nedeljani. V napadih so vedno prihajali do zaključnih strelov in zadetkov, vendar je predvsem zmanjkalo zbranosti v obrambi. Gostje, katerim sta sodnika Kavalar in Nahtigal dovoljevala dolge napade, so skoraj vedno napade zaključevali na uro. In prav ti zadnji streli gostov na uro so odločili zmagovalca tekme. Ponavadi so Gorenjci za zadnji met pripravili trojni blok Janu Križaju, ki je kar v petih primerih na tekmi dosegel zadetke na zadnjo podajo oz. strel. Domača obramba, ki je garala in garala skozi celotno tekmo je v takšnih trenutkih bila preveč nezbrana in je prejemala zadetke, ki so zbijali moralo. V 45. minuti je ekipi Cerkelj Radovljice uspelo uiti na dva zadetka prednosti (16 : 18). Začel se je lov Velike Nedelje, kateri je tudi tokrat športna sreča povsem obrnila hrbet. Filip Bombek je zapravil na levem krilu dva meta, strel Blaža Fergole, ki je že premagal vratarja je končal v vratnici, isto se je zgodilo Eneju Kovačcu, ki je iz šestih metrov zadel le prečko, s črte šestih metrov sta neovirana zicerje zapravila Aljoša Munda in Žan Toplak. Preveč napak v odločilnih trenutkih. V teh kriznih trenutkih je mladi ekipi manjkal vsaj en izkušeni igralec, ki bi ekipo na parketu vodil do pravilnih odločitev. Ob obilici smole tako v napadu kot v obrambi je tekma s strani Velike Nedelje stekla v neželeno smer. Nasprotnik si je v samem zaključku tekme, ko so Zeleni zaigrali na vse ali nič, priigral visoko prednost celo sedmih zadetkov, kar pa je glede na razvoj dogodkov na parketu bistveno previsoka prednost. Po tekmi žalost na eni strani in veselje na drugi strani. Domačinom se je predvsem v 2. polčasu poznala utrujenost, saj je večji del ekipe samo v mesecu juniju v dvanajstih dneh odigral kar šest tekem. V zadnjih treh tednih pa kar deset tekem. Huje kot NBA ritem. Enostavno so se fantje pri igranju mladinske lige (državni podprvaki) in igranju članske 2. lige popolnoma psihično in fizično izčrpali. Žal. Do konca sezone sta Veliki Nedelji ostali še dve tekmi. V sredo 16. junija gostovanje v Gorišnici in v soboto 19. junija gostovanje v Ajdovščini. Na koncu bodo Zeleni v letošnjem prvenstvu odigrali enajst tekem, kar sedem v gosteh in le štiri na domačem igrišču.

Izjavi:

Uroš Krstič (trener Velika Nedelja):” Seveda smo razočarani po takem porazu in izpadu iz boja za napredovanje v 1. B ligo. Na domačem terenu smo izgubili dve ključni tekmi in že iz tega vidika si ne zaslužimo napredovanje. Kljub porazu pa svojim fantom lahko čestitam na borbenosti in želji po zmagi, kljub veliki utrujenosti, saj smo v zadnjih šestih dneh odigrali tri težke tekme. Nekateri pozabljajo, da so to mladi fantje sestavljeni iz krvi in mesa ter da niso roboti, ki bi lahko iz tekme v tekmo igrali v najvišji prestavi. Znova smo bili nenatančni in nestrpni v napadu v kritičnih trenutkih, kar nas je drago stalo. Tudi igranje tekem v NBA ritmu je na fantih pustilo posledice, kar je bilo vidno iz aviona. Nekje smo se tudi zelo zamerili boginji Fortuni, saj športne sreče na igrišču ta ekipa v tej sezoni ni imela niti malo. Osebno mi je kot trenerju ta spodrsljaj v tej sezoni samo še večja motivacija za nadaljne delo. Marsikaj smo se vsi naučili v tej sezoni. Sicer je to boleča in draga šola, ampak z obilico bogatih izkušenj, ki nam bodo vsem prav prišle v prihodnosti. Verjamem, da enako razmišljajo tudi fantje, saj tako bi naj razmišljali pravi športniki. Že v sredo je nova tekma in novo dokazovanje, časa za jokanje ni.”

Niko Sovič (igralec Velika Nedelja):” V obeh zaključkih polčasov smo si privoščili dve črni luknji, kjer je nasprotniku uspel delni izid 9 : 0. V 1. polčasu 4 : 0 in v 2. polčasu 5 : 0. Preveč, da bi se na koncu lahko veselili zmage. Imeli smo svoje priložnosti predvsem v 1. polčasu, ko smo na prelahek način zapravili vodstvo treh zadetkov, obenem smo imeli priložnosti celo za štiri ali pet zadetkov prednosti. V obrambi smo solidno igrali, a v ključnih trenutkih, ko se je bilo potrebno obraniti iz neznanih razlogov popustili. Menim, da ob utrujenosti, ki jo čutimo po številnih tekmah ni bilo tiste prave zbranosti v obrambi in sproščenosti v napadu ob zaključnih metih. Skozi celotno sezono smo marljivo trenirali in to v velikem številu, a nagrada za ves naš trud in vloženo delo v tej 2. članski ligi ni prišla. Je pa šport tisti, ki te vedno ob marljivem delu in vloženemu trudu enkrat nagradi in verjamem, da bo naša nagrada za vse kar smo postorili v tem letu še prišla.”

Copyright © 2021 RK Velika Nedelja | Izdelava Studio Alfa.